Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

NOWINKI TECHNICZNE

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej w Bąkowicach biorą udział w projekcie systemowym nr 1/POKL/9.1.2/1/2009 „Nowe technologie na usługach Edukacji II”. Projekt koordynowany jest przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego w Opolu. Zajęcia pozalekcyjne oparte są na innowacyjnych, atrakcyjnych i skutecznych formach nauczania. W ramach realizacji tego projektu szkoła pozyskała między innymi, na dwa tygodnie, konsolę Wii. Dzięki bezprzewodowym kontrolerom, rejestrującym nie tylko kierunek ruchu, ale również szybkość, dzieci mogły rozwijać swoje sportowe umiejętności przy pomocy gier. Ta forma zabawy sprawia dzieciom mnóstwo radości, gdyż zawodnicy wykonują ruchy, tak jak w prawdziwej grze.

Konsola cieszyła się tak wielkim zainteresowaniem, że dyrektor szkoły postanowił zakupić taką na własność szkoły, dla uczniów. Udało się znaleźć sponsora, który przekazał szkole cały zestaw konsoli Wii wraz z dodatkowymi akcesoriami, takimi jak, rakietki do tenisa ziemnego i stołowego, kije do golfa, kierownice, dodatkowe kontrolery i inne dodatki. Dziękujemy!!!

Drugą nowinką techniczną, o którą wzbogaciła się nasza szkoła, to nowa, 16 stanowiskowa, profesjonalnie wyposażona pracownia językowa. Środki na wyposażenie sali dał organ prowadzący – Gmina Świerczów. Wszyscy nasi uczniowie uczą się dwóch języków obcych: języka angielskiego i języka niemieckiego (każda klasa w ilości 3 godzin tygodniowo). Pracownia językowa to doskonała pomoc dydaktyczna. Nowoczesny pulpit sterowniczy daje nauczycielowi możliwość dotarcia do każdego ucznia w formie pracy indywidualnej. Nauka w pracowni językowej wymaga więc aktywności. Mamy nadzieję, że ta forma wsparcia w znaczący sposób wpłynie na naukę i doskonalenie u uczniów umiejętności posługiwania się językami obcymi. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Barbary Bednarz – Wójt Gminy Świerczów, za wspieranie nas w realizacji tego przedsięwzięcia.

 

R. Boduch

wstecz